Kayseri Ticaret Odası Eğitime Destek Verdi

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy'dan eğitime destek. Eğitime gerekli harcamayı yapamayan toplumların çağın gerisinde kalmaya mahkûm olduğunu vurgulayan Başkan Gülsoy; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilir, onlara ne kadar çok imkânlar sunabilirsek ülkemizin geleceği o kadar parlak olacaktır. Bu kapsamda biz de Kayseri Ticaret Odası olarak, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıkoğlu’nun desteği ile eğitim yardımlarımızı ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz. 40 bin liralık kırtasiye malzemelerinin tamamını 2 hafta içerisinde ihtiyaç sahibi okullara teslim ettik. Böylece nebzede olsa öğrenci ve velilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Bu kapsam mensubu olduğumuz TOBB yönetimine bir kez daha teşekkür ediyor, bu davranışın diğer sivil toplum örgütlerine de örnek olmasını diliyorum” dedi. Haber detayları Protokol Haber'de.
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy

Kayseri Ticaret Odası (KTO), eğitim öğretim yılının başlamasıyla eğitime desteğini gösterdi, ihtiyaç sahibi okullara kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Ömer Gülsoy, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilir, onlara ne kadar çok imkânlar sunabilirsek ülkemizin geleceği o kadar parlak olacaktır. ” dedi

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) finansman desteği ile geçtiğimiz yıl çocuklara eğitim malzemesi yardımında bulunan KTO bu yılda eğitim dönemi başlamadan okullardaki ihtiyaç sahibi çocukları tespit ederek kırtasiye malzemelerini öğrencilere ulaştırdı. 1000 adet kırtasiye malzemesini Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu okullarda ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ulaştıran KTO, eğitime desteğini bir kez daha gösterdi.

“ Eğitime gerekli harcamayı yapamayan toplumlar çağın gerisinde kalmaya mahkumdur”

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy Oda olarak yaptıkları eğitim yardımına ilişkin açıklamasında okulların başlamasıyla ihtiyaç sahibi okulların tespit edildiğini ve 2. hafta itibariyle de alınan kırtasiye malzemelerinin tamamının öğrencilere verilmek üzere okul müdürlerine teslim edildiğini belirtti.

Eğitime gerekli harcamayı yapamayan toplumların çağın gerisinde kalmaya mahkûm olduğunu vurgulayan Başkan Gülsoy;  “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilir, onlara ne kadar çok imkânlar sunabilirsek ülkemizin geleceği o kadar parlak olacaktır. Bu kapsamda biz de Kayseri Ticaret Odası olarak, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıkoğlu’nun desteği ile eğitim yardımlarımızı ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz. 40 bin liralık kırtasiye malzemelerinin tamamını 2 hafta içerisinde ihtiyaç sahibi okullara teslim ettik. Böylece nebzede olsa öğrenci ve velilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Bu kapsam mensubu olduğumuz TOBB yönetimine bir kez daha teşekkür ediyor, bu davranışın diğer sivil toplum örgütlerine de örnek olmasını diliyorum.” dedi.

Ömer GÜLSOY Kimdir?

Ömer GÜLSOY, 1959 yılında Kayseri Gevher Nesibe Mahallesi’nde doğmuştur.

İlköğrenimini Salih Avgun Paşa İlkokulunda tamamladıktan sonra Sümer Ortaokulu ve akabinde Sümer Lisesinden mezun olan GÜLSOY, Yüksek öğrenimini Kayseri Eğitim Enstitüsünde tamamlamıştır. 

1973 yılında henüz 14 yaşında bir ortaokul öğrencisi iken ticarete olan ilgisi dolayısıyla Kayseri Kazancılar Çarşısı’nda kuyumculuk yapmaya başlayarak ticaret hayatına atılan GÜLSOY, eğitim hayatı boyunca aynı zamanda ticarî hayatın da içinde olmuş ve yıllar boyunca ticaretle yoğurulmuştur. 

Yaklaşık bir asırdan beri Kayseri ticari hayatında bulunan Kadıoğulları ve Boyacılar olarak bilinen ailelerden gelen GÜLSOY evli olup 3 çocuk ve 4 torun sahibidir. 

Halen Gülsoy Şirketler Grubu bünyesinde faaliyette bulunan kuyumculuk işletmeleri, döviz alım-satım işletmeleri, mobilya alışveriş merkezi, otomotiv ticareti, oto kiralama, akaryakıt istasyonu ve sigorta hizmetleri gibi çeşitli alanlarda faaliyette bulunan işletmelerinde ticari hayatına devam etmekte olan Gülsoy aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında da muhtelif görevler almıştır. 

Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, Kayseri Ticaret Odası Meslek Komitesi üyeliği, Kayseri Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanlığı yapmış olan Gülsoy, 14 Nisan 2018 tarihinde yapılan Kayseri Ticaret Odası seçimleri neticesinde Meclis üyelerinin tamamının oyunu alarak oy birliği ile Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir.