Gaziantep Ticaret Odası

Kuruluşundan bu yana Gaziantep ve ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası, kentte ticaret ve sanayinin planlı bir şekilde gelişmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Gaziantep ticari hayatının canlanması ve üretim kapasitesinin artmasında çok önemli faaliyetleri olan Gaziantep Ticaret Odası, şehrimizin tanıtımı ve temsilinin yanı sıra üyelerinin sorunlarını gür bir sesle dile getirerek çözüm yolunda tüm imkânlarını seferber etmektedir. Tüm tarihsel süreç Protokol Haber'de.
Gaziantep Ticaret Odası Hizmet Binası

Gaziantep Ticaret Odası’nın Kuruluşu

Gaziantep Ticaret Odası, 1898 yılında “Ziraat, Ticaret ve Sanayi Odası” adıyla kuruldu.

1910 yılına gelindiğinde  “Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odası” olarak ve son olarakda 15.05.1989 tarihinde “Gaziantep Ticaret Odası” unvanını alarak çalışmalarını sürdürdü.

Gaziantep Ticaret Odası ve Ticarete Katkısı

Kuruluşundan bu yana Gaziantep ve ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası, kentte ticaret ve sanayinin planlı bir şekilde gelişmesinde çok önemli bir rol oynadı.

Gaziantep ticari hayatının canlanması ve üretim kapasitesinin artmasında çok önemli faaliyetleri olan Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep’in tanıtımı ve temsilinin yanı sıra üyelerinin sorunlarını gür bir sesle dile getirerek çözüm yolunda tüm imkânlarını seferber etmektedir.

Çağın gereklilikleri doğrultusunda kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren Gaziantep Ticaret Odası, alanında uzman 75 kişilik personel kadrosuyla da etkin bir şekilde üyelerine hizmet etmektedir.

120 yılı aşkın süredir şehrin ve bölgenin lokomotifi olarak sosyo-kültürel alanlarda da çalışmalar yürüten Gaziantep Ticaret OdasıGTO, öncü bir yönetim anlayışıyla paydaşlarına, Gaziantep’e ve bölgeye sürdürülebilir rekabet gücü kazandırma misyonu, 2023 yılında Gaziantep’in ülke ekonomisinde ilk 4 ilden biri olmasına öncülük etme vizyonuyla da şehrin geleceğine ışık tutmaktadır.