Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy mesaj yayınladı

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer GÜLSOY, 1959 yılında Kayseri Gevher Nesibe Mahallesi’nde doğdu. Ömer GÜLSOY, sivil toplum kuruluşlarında da muhtelif görevler almıştır. Görev aldığı sivili toplum kuruluşları şunlardır: Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, Kayseri Ticaret Odası Meslek Komitesi üyeliği, Kayseri Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanlığı yapmış olan GÜLSOY, 14 Nisan 2018 tarihinde yapılan Kayseri Ticaret Odası seçimleri neticesinde Meclis üyelerinin tamamının oyunu alarak oybirliği ile Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir. IKV Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeliği, TOBB TO Konsey Üyeliği. Ömer Gülsoy ile ilgili haberler Protokol Haber'de.
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer GÜLSOY

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy mesaj yayınladı. Ömer Gülsoy Kayseri Ticaret Odası üyelerine hitaben yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Üyelerimizin kaynaşmasına, birlik ve beraberlik ruhu ile gayret göstermesine vesile olan Kayseri Ticaret Odası seçimlerinde gösterdiği teveccühten dolayı odamızın değerli üyelerine ve Kayserimizin güzide insanlarına teşekkür eder, yeni dönemin üyelerimiz, paydaşlarımız, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Bu süreçte dualarıyla ve gönülden destekleriyle bizlere güç veren değerli üyelerimize, kıymetli esnaflarımıza, sanayicilerimize, sivil toplum kuruluşları ile diğer kamu kuruluşları idarecilerine ve nihayetinde bütün hemşerilerimize en kalbi şükranlarımı sunarım. 

“Rızkın onda dokuzu ticarettedir “ buyuran Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) işaret ettiği yolda rızkını arayanlar gayretlerinin neticesinde nasip olan helal kazançla bir yandan kendileri ve ailelerinin ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da ticaret yaptıkları ve çalıştırdıkları kişilerin rızıklarını kazanmalarına vesile olurlar.

Ticaretle iştigal eden kişiler, üzerinde yaşadıkları topraklarda yatırım yaparak ürettikleri ürün ve hizmetlerle yalnızca kendi ülkelerindeki kişilerin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, bunları yurtdışına ihraç ederek ülkelerinin bayrağını da yedi düvelde dalgalandırır.

Bu noktada, rekabetten yakınarak “Bütün dünya rakibimiz” penceresinden bakarak sızlanmak yerine konuya “Bütün dünya müşterimiz” diye bakmalı, daha iyi, daha kaliteli, daha düşük maliyetli ürün ve hizmet üretme gayretiyle girişimci ruhumuzu tetikleyerek adeta bir ok, bir mızrak gibi olmalıyız.

Bütün bu faaliyetler aslında daha müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşma yolunda bir vatandaş olarak, bir girişimci olarak üzerimize düşen mesuliyetlerdir. Bu yolda hedefe ulaşmak için etkin ve verimli çalışmamız gerektiği bilinciyle hareket etmeli ve başarısız olma lüksümüzün olmadığını da bilmeliyiz.

Kayseri insanının genlerinde olan ticaret ruhu yılar boyunca yeni nesillere aktarılan bir kültürel miras ve zenginliktir.  Bizler ömrümüzü ticaretle yoğurularak geçiren kişiler olarak Ahilik kültürümüzü ve iş ahlakımızı da her daim işimize yansıtmak ve gelecek kuşaklara bunu aktarmakla mükellef olan kişileriz.

Kayseri’nin ekonomik, politik, kültürel, coğrafik ve demografik potansiyelini kullanarak başarılı bir değişim ve dönüşüm yönetimi sayesinde kısa, orta ve uzun vadeli kalkınma hedeflerimize paydaşlarımızla birlikte ulaşmanın gayreti içerisinde olacağız.

Üyelerimizin, şehrimizin ve ülkemizin menfaati için planlı, programlı bir şekilde çalışacak ve üyelerimizi, şehrimizi, ülkemizi temsil ettiğimiz bilinciyle davranacağız.

Kayseri Ticaret Odası’nın yönetimini 14 Nisan 2018 tarihinde bizlere emanet etme hususunda gösterdiği teveccühten dolayı güzide üyelerimize tekrar teşekkürlerimi sunuyor, sizlerle birlikte Kayserimizi daha güzel yerlere taşıma heyecanı ile çalışacağımızı beyan ve taahhüt ediyorum.

Emanetiniz ehil ve emin ellerdedir.

Gönülden sevgi ve selamlarımla!..

Ömer GÜLSOY
Kayseri Ticaret Odası
Yönetim Kurulu Başkanı