20 Zırhlı Keşif Gözetleme Aracının Devir Teslim Töreni Yapıldı

Türkiye ile AB Sınırlarında Sınır Gözetleme Kapasitesinin Artırılması için Mobil Gözetleme Araçları Tedarik Projes yüklenici Aselsan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Devir-Teslim Töreni ve imzalanan Protokol ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına devredildi haberi Protokol Haber'de.
Devir-Teslim Töreni ve imzalanan Protokol ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına devredildi.

“Türkiye ile AB Sınırlarında Sınır Gözetleme Kapasitesinin Artırılması için Mobil Gözetleme Araçları Tedarik Projes yüklenici Aselsan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Devir-Teslim Töreni ve imzalanan Protokol ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına devredildi.

Toplam 29 milyon 676 bin 883 Avro sözleşme bedeli olan projenin yüzde 75’i Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı, yüzde 25’i ise ulusal bütçe tarafından karşılanıyor.

İmza törenine; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Bakan Yardımcısı Vali Muhterem İnce, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı, AB Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals, Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün kurumlardan katılımcılar ve uluslararası kuruluşların temsilcileri iştirak etti.

Törende gerçekleştirilen konuşmaların ardından Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu tarafından Devir-Teslim Protokolü imzalandı. Tören; günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.