​Abdullah Rıdvan AĞAOĞLU

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü ​Abdullah Rıdvan AĞAOĞLU, 2007 yılının Ekim ayından itibaren önce Devlet Bakanlıklarında akabinde de Kalkınma Bakanlığında Özel Kalem Müdürü olarak uzun yıllar görev yaptı. 07 Haziran 2015 tarihinde Kalkınma Bakanlığı’nda Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atandı. Bu görevini asaleten yürütürken 2016 yılı Ekim ayından itibaren aynı Bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı vekili olarak görev yaptı. Tüm Haber detayları Protokol Haber'de.
Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü ​Abdullah Rıdvan AĞAOĞLU

​Abdullah Rıdvan AĞAOĞLU Kimdir?

Aslen Kırşehirli olan A. Rıdvan AĞAOĞLU Ankara’da doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan ​Abdullah Rıdvan AĞAOĞLU, daha sonra Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 2002 yılında mezun oldu.

​Abdullah Rıdvan AĞAOĞLU’nun Mesleki Hayatı

Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2005 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığında Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Aynı Bakanlıkta hazırladığı “Türkiye’nin Turizm Potansiyeli Bağlamında İnanç Turizminin Yeri” konulu tez çalışması ile Kültür ve Turizm Uzmanlığına atandı.

2007 yılının Ekim ayından itibaren önce Devlet Bakanlıklarında akabinde de Kalkınma Bakanlığında Özel Kalem Müdürü olarak uzun yıllar görev yaptı. 07 Haziran 2015 tarihinde Kalkınma Bakanlığı’nda Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atandı. Bu görevini asaleten yürütürken 2016 yılı Ekim ayından itibaren aynı Bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı vekili olarak görev yaptı.

16 Ağustos 2018 tarihinde Strateji ve Bütçe Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atandı.

​Abdullah Rıdvan AĞAOĞLU’nun Özel Hayatı

İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.